Kids

Weekendowa Szkółka Szachowa

Od października w Funny Kids rozpoczęła działalnośc Weekendowa Szkółka Szachowa. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach:)

Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Przedszkola.

 

I Szachy

Szachy są bardzo starą grą, znaną na całym świecie. Tospecyficzne połączenie sportu, naukowego myślenia i sztuki.

Dzieci grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem uczą się i doskonalą swoje umysły.

Szachy działają pozytywnie na kształtującą się osobowość dziecka. Ta gra rozwija zdolność logicznego myślenia, uczy koncentracji i podejmowania decyzji.

W szachy można grać zawsze i wszędzie - nawet bez szachownicy!



II Szkółka szachowa

Zajęcia Weekendowej Szkółki Szachowej FUNNY KIDS odbywają się w soboty w godzinach 9.00-12.00 w Przedszkolu Niepublicznym FUNNY KIDS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Małej 2b.

Mogą w nich brać udział dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Uczestnicy zajęć dzieleni są na grupy pod względem umiejętności szachowych.

Każde zajęcia trwają 60 minut i dzielą się na część teoretyczną - polegającą na nauce teorii i strategii szachowej, rozwiązywaniu zadań szachowych, analizowaniu wybranych partii oraz praktyczną, w której pod okiem instruktora rozgrywane są partie szachowe.

Zajęcia prowadzą instruktorzy Weekendowej Szkółki Szachowej FUNNY KIDS: Artur i Jakub Suliborscy.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci (także nie mające do kontaktu z szachami), które chcą poznać tajniki tej królewskiej gry.

 

III Grupy szkoleniowe

grupa I - "WIEŻE":
- dzieci dobrze grające w szachy, biorące systematyczny udział w turniejach szachowych, posiadające kategorię szachową

zajęcia:
sobota godz. 9.00-10.00

grupa II - "GOŃCE":
- dzieci dobrze znające zasady gry w szachy, biorące udział w pierwszych turniejach szachowych

zajęcia:
sobota godz. 10.00-11.00

grupa III - "SKOCZKI":
- dzieci znające podstawowe zasady gry, chcące wziąć  udział w pierwszych turniejach szachowych

zajęcia:
sobota godz. 11.00-12.00

grupa IV - "PIONKI":
- dzieci chętne do nauki gry w szachy

zajęcia:
do ustalenia po utworzeniu grupy

 

IV Instruktorzy

Artur Suliborski - instruktor

rok urodzenia 1994, instruktor szachowy, sędzia szachowy klasy: I, kategoria szachowa: I;

ranking Międzynarodowej Federacji Szachowej: szachy klasyczne: 1891, szachy szybkie: 1936, szachy błyskawiczne: 2027

w szachy gra od pierwszej klasy szkoły podstawowej, szachów uczył się od:
- Krzysztofa Kopczyńskiego (lekcje prywatne MTSz)
- Janusza Szymańskiego (Szkółka Szachowa MDK)
- arcymistrzyni Agnieszki Brustman (Szkółka Szachowa Mistrzów MKD)

najważniejsze sukcesy szachowe:
- VIII miejsce w XI Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Błyskawicznych - Druskienniki (Litwa) 2011r.
- XII miejsce w XII Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Banja Vrucica (Bośnia i Hercegowina) 2012r.
- IV miejsce w XI Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Druskienniki (Litwa) 2011r.
- VIII miejsce w XII Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Banja Vrucica (Bośnia i Hercegowina) 2012r.
- V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych - Łazy 2012r.
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów w Szachach Szybkich - Pęgów 2014r.
- sędzia rundowy na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych - Warszawa 2013r.
- sędzia rundowy na Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich - Warszawa 2013r.
- sędzia rundowy kategorii D17 na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych - Warszawa 2012r.
- sędzia rundowy kategorii D17 na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich - Warszawa 2012r.

student II roku prawa UMCS w Lublinie


Jakub Suliborski - instruktor wspomagający


rok urodzenia w 1995, sędzia szachowy klasy: II, kategoria szachowa: I++ (wypełnione dwie normy na kandydata na mistrza)

ranking Międzynarodowej Federacji Szachowej: szachy klasyczne: 2067, szachy szybkie: 2060, szachy błyskawiczne: 2091

w szachy gra od przedszkola (zerówki)

szachów uczył się od:
- Krzysztofa Kopczyńskiego (lekcje prywatne MTSz)
- Janusza Szymańskiego (Szkółka Szachowa MDK)
- arcymistrzyni Agnieszki Brustman (Szkółka Szachowa Mistrzów MKD)
- Witalisa Sapisa (Internetowa Szkółka Szachowa)

najważniejsze sukcesy szachowe:
- V miejsce w XII Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Błyskawicznych - Banja Vrucica (Bośnia i Hercegowina) 2012r.
- VI miejsce w XII Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Banja Vrucica (Bośnia i Hercegowina) 2012r.
- XI miejsce w XI Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Błyskawicznych - Druskienniki (Litwa) 2011r.
- XII miejsce w XI Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Druskienniki (Litwa) 2011r.
- IV miejsce w XI Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Druskienniki (Litwa) 2011r.
- VIII miejsce w XII Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich - Banja Vrucica (Bośnia i Hercegowina) 2012r.
- V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych - Łazy 2012r.
- I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski - II Lidze Juniorów (awans do I Ligi) - Borowice 2012r.
- VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski - I Lidze Juniorów - Karpacz 2013r.
- IX miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski - II Lidze Seniorów - Szczyrk 2013r.
- I miejsce w Międzynarodowych Festiwalach Szachowych: Cracovia - Kraków i M. Najdorfa - Warszawa w gr. B w 2011r.

student I roku lotnictwa i kosmonautyki WAT w Warszawie